22 Haziran 2010 Salı

Philips'in Sosyal Medya Atağını keyifle izliyorum!

Philips hepimizin bildiği global bir marka. Ürünlerini sadece perakende kanalında değil, aynı zamanda www.hepsiburada.com gibi eticaret siteleri aracılığı ile internet üzerinden de satmaya devam ediyor.

Hatta, internet satışına destek olmak için, Dünya Kupası'nın heyecanına katılarak, ortak güzel bir kampanyaya imza attılar, Hepsiburada.com kullanıcılarından birine Philips LCD TV hediye verdiler. Twitter üzer,ndeki duyurusu için tıklayınız.
Dijital reklamın gücünün ve bir markanın satın alması aslında en zor olan sosyal medyadaki ayak izlerinin önemini kavrayan ve bu bağlamda Bersay İletişim ile çalışan Philips Türkiye, son dönemde güzel işlere imza atıyor.

İlgimi, ilk kez, yaptıkları ilginç ama etkili viral filmle çekmeyi başardılar.

Philips GoGear Rap Battle, Viral from Kaan Pakkan on Vimeo.Sonrasında, sosyal medyada takip edilen bloggerları, Bersay İletişim Enstitüsü'nde düzenlenen bir toplantıyla Philips Ambilight TV'lerin kuruldugu bir mekanda ve güzel ikramlar eşliğinde Dünya Kupası maçlarını izlemeye davet ettiler.

En son ilgimi çeken aktiviteleri ise, 19 Haziran'da Ortaköy House Cafe'de düzenlenen ve bayan bloggerların davetli olduğu 'Philips Saç Şekillendiricileri ' tanıtımı idi. Güzel bayanlar, Philips saç şekillendiricileri ve Instyle dergisinin kapak fotoğraflarında saç tasarımını yapan İbrahim Zengin'in dokunuşlarıyla, saçlarını ve tabi, kendilerini, yeniden keşfettiler. Lezzetli bir brunch eşliğinde, arkadaşlarıyla birlikte fotoğraflar çektirdiler, eğlenceli bir gün yaşadılar.

Bunları nereden mi biliyorum? Etkinliklere katılan kişilerin bir ksımını takip ediyorum da ondan! Demek ki, ihtiyaca yanıt veren bloggerlar etkinliklere çağrılmiş, davetli listeleri özenle seçilmiş. Hatta, bir çok kişi, Philips çalışanlarının samimiyeti ve ev sahipliğinden hayranlıkla bahsetmiş.

Tebrikler Philips Türkiye Tüketici Ürünleri! Bir çok rakibinizin henüz elini taşın altına dahi sokmadığı bir ortamda, cesur ve başarılı işler yaptığınız, Bersay İletişim'deki harika ekiple çok güzel başarılara imza attığınız için... Devamının geleceğinden eminim, Philips, Global tarafta da parmak ısırtan işler yapıyor. 'Rooster Wake Up Light' viralini seyretmediyseniz, kesinlikle izleyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder